1 NIEDZIELA ADWENTU (27.11.2022)

27 listopada 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu, okresu liturgicznego poprzedzającego Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się, jak najlepiej wykorzystać ten czas dla umocnienia naszej wiary. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty, Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 5.50 będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Przychodźmy na roraty z zapalonymi lampionami – znakiem czuwania i modlitwy. Dzieci w zamian za zrobione przez siebie serce lub ozdoby choinkowe będą zabierać do domu figurkę Maryi Niepokalanej na wspólną rodzinną modlitwę. Od dzisiejszej niedzieli Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II będzie rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny.

• w środę 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w sobotę 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek,
w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, rano o godz. 6.30 roraty. Po południu, spowiedź od godz. 17.00, o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę o godz. 6.30 roraty. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo do Serca NMP i Msza św. o godz. 18.00.

4. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed mszą św., w niedziele w czasie mszy św.

5. W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Za tydzień, przed kościołem, będzie można złożyć do skarbon ofiarę na ten cel.

6. Od przyszłej niedzieli będzie można włączyć się w trzecią edycję akcji przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich z kościoła św. Mikołaja w Krakowie. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynę i Milenę, chore na ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią pracownicy i wolontariusze Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra św. Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę zawieśmy na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego. Więcej o akcji na plakatach i opisie w skrzyni, które niebawem pojawią się w kościele.