Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA   (09.06.2024)

9 czerwca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy 10 niedzielę okresu zwykłego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, apostoła;  
  • w czwartek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w piątek 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. W poniedziałek 10 czerwca będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 oraz z kl. VII o godz. 16.45.

4. W sobotę 15 czerwca będzie parafialny dzień chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, których nie odwiedzamy z posługą sakramentalną w domach. Od godz. 8.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 9.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Ten sakrament, jak naucza Kościół nie jest ostatnim sakramentem, ale sakramentem umocnienia i uzdrowienia dla wszystkich, którzy chorują, czują się słabo. Jego przyjęcie jest wyrazem prawdy o powołaniu człowieka do wspólnoty z Bogiem w wieczności.

5.  Na stolikach z prasą są do zabrania karty wstępu na Mszę św. beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i kończącą Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Krakowskiej. Msza św. sprawowana będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 15 czerwca br. o godz. 11.00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

6. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniach od 5 do 11 czerwca 2024 r. trwa nabór uzupełniający na dofinansowanie zakupu i montażu magazynów energii w domach jednorodzinnych posiadających instalację fotowoltaiczną. Warunkiem przystąpienia do projektu jest złożenie deklaracji uczestnictwa oraz udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godz. 18.00 w MOKiS. Deklarację uczestnictwa można złożyć na dzienniku podawczym w Urzędzie Miasta i Gminy lub drogą elektroniczną z podpisem elektronicznym na skrzynkę epuap Urzędu.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.