Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA   (23.06.2024)

23 czerwca 2024 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy 12 niedzielę okresu zwykłego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; 
  • w piątek 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w sobotę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z racji imienin, Księdzu Prałatowi Piotrowi, składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętego patrona. W tym dniu Msze św. w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w całym Kościele zbiera się ofiary przeznaczane na tzw. „świętopietrze”, czyli utrzymanie i działalność Stolicy Apostolskiej.

3. W piątek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczął się czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych, jak i duchowych. Nie zapominajmy, zwłaszcza na wyjazdach, o naszych chrześcijańskich obowiązkach.

4. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie, ul. Śniadeckich 15, przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii. Zachęcamy do obejrzenia tej wystawy.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.