Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (25.06.2023)

24 czerwca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 12. niedzielę okresu zwykłego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła;
  • w czwartek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z racji imienin, Księdzu Prałatowi Piotrowi, składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętego patrona. W tym dniu Msze św. w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w całym Kościele zbiera się ofiary przeznaczane na tzw. „świętopietrze”, czyli utrzymanie i działalność Stolicy Apostolskiej.

3. W piątek 30 czerwca przypada rocznica konsekracji kościoła parafialnego w Osieczanach. Na Mszy św. o godz. 18.00 dziękować będziemy za świątynię, w której możemy oddawać cześć Bogu.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca lipca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

5. W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczął się czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych, jak i duchowych. Nie zapominajmy, zwłaszcza na wyjazdach, o naszych chrześcijańskich obowiązkach.

6. Dziękujemy firmie Pana Przemysława Kaczora oraz Pana Andrzeja Popka za pielęgnację drzew i krzewów przy kościele i plebanii, a Różom Różańcowym za dbałość o kwiaty.

7. Do kościoła została przekazana, przez właścicieli Centrum Seniora w Drogini, Państwo Czerneckich, płyta ołtarzowa ze starego kościoła w Drogini. Płyta umieszczona zostanie w kaplicy bocznej w kościele w Osieczanach. Będzie nowy kamienny ołtarz i kamienna posadzka. Trzeba też obłożyć kamieniem schody wejściowe do zakrystii. Koszt tych prac szacowany jest na ok. 62 tys. zł. Bóg zapłać Państwu Czerneckim za przekazaną płytę ołtarzową, a także wszystkim, którzy złożą ofiary na zaplanowane prace. Ich wykonanie będzie na przełomie lipca i sierpnia br.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.