12 NIEDZIELA ZWYKŁA(19.06.2022)

18 czerwca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 12 niedzielę okresu zwykłego.

• we wtorek 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w czwartek 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Bóg zapłać wszystkim za organizację i uczestnictwo w procesji eucharystycznej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zarazem zapraszamy do udziału w procesjach w oktawie uroczystości Bożego Ciała, przed Mszą św. o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w najbliższy czwartek.

4. W piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 w Drogini i o 18.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Także w piątek 24 czerwca nastąpi zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszy św. o godz. 8.30 modlić się będziemy w intencji nauczycieli i uczniów ze szkół w Osieczanach i Drogini. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek 23 czerwca w godzinach od 17.00 do 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godz. 16.30.

7. Organizatorzy pieszej pielgrzymki trzemeśniańskiej zapraszają na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę w dniach od 10 do 16 lipca 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na plakatach w gablocie parafialnej.