13 NIEDZIELA ZWYKŁA (02.07.2023)

2 lipca 2023 Uncategorized 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 13. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca lipca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

• w poniedziałek 3 lipca święto św. Tomasza, apostoła;
  • we wtorek 4 lipca rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie;
  • w czwartek 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w sobotę 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3.
W najbliższy czwartek przeżywać będziemy
pierwszy czwartek miesiąca lipca. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. W pierwszy piątek miesiąca, 7 lipca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. 40-ta Jubileuszowa Pielgrzymka z Trzemeśni zatrzyma się przy naszym kościele na godzinny postój w poniedziałek 10 lipca ok. godz. 10.00. Chętnych do pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów prosimy o przyniesienie w tym dniu ciasta, owoców, napojów do altany na godz. 8.30.

5. W miesiącu czerwcu na cele gospodarcze parafii złożono 2980 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

6. Centrum Usług Społecznych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia letnie do Drogini. Harmonogram spotkań wywieszony został na tablicy ogłoszeń.