Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA   (30.06.2024)

4 lipca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy 13 niedzielę okresu zwykłego. W naszej parafii przypada dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła w Osieczanach.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 3 lipca święto św. Tomasza, apostoła; 
  • w czwartek 4 lipca rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;
  • w sobotę 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W czwartek przeżywać będziemypierwszy czwartek miesiąca lipca. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. W pierwszy piątek miesiąca, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu adoracja i spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, o godz. 7.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po południu o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i o godz. 18.00 Msza św.

4. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę zatrzyma się przy naszym kościele na godzinny postój w środę 10 lipca ok. godz. 10.00. Chętnych do pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów prosimy o przyniesienie w tym dniu ciasta, owoców, napojów do altany na godz. 8.30. Do skrzynki znajdującej się przy wejściu do kościoła, można wrzucać intencje, które pielgrzymi wyruszający z Trzemeśni na Jasną Górę zabiorą przed oblicze Czarnej Madonny. W tych intencjach będą się modlić na różańcu w czasie drogi i upraszać łaski u Jasnogórskiej Pani.

5. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce w piątek 5 lipca do godz. 15.00. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać nie wcześniej tylko w piątek 5 lipca do wyznaczonej godziny na parkingu przed kościołem, obok kontenerów PCK. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Kościołów na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

6. Można już rezerwować intencje Mszy św. na przyszły rok.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.