Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (03.07.2022)

2 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 14. niedzielę okresu zwykłego. Patronem tego dnia jest św. Tomasz Apostoł. Także dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca lipca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 4 lipca rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, święto;
  • w środę 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w piątek 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. W czwartek,
pierwszy czwartek miesiąca lipca, w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

4. Pielgrzymka trzemeśniańska zatrzyma się przy naszym kościele na godzinny postój w niedzielę 10 lipca ok. godz. 10.00. Chętnych do pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów prosimy o przyniesienie ciasta, owoców, napojów do altany na godz. 8.30.

5. Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa myślenicka wyruszy 5 sierpnia br., po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, o godz. 8.00. Zapisy na pielgrzymkę będą w Domu Katechetycznym (ul. Ks. Piotra Skargi Myślenice) 24 i 31 lipca po każdej Mszy św. oraz od 1 do 4 sierpnia w godz. od 18.30 do 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej sanktuarium.

6. W miesiącu czerwcu na cele gospodarcze parafii złożono 4670 zł. Bóg zapłać za ofiary składane w związku z trwającymi przy kościołach pracami, jak i na inne potrzeby materialne parafii.

7. Przebywające na terenie naszej parafii Ukrainki, ofiary trwającej w Ukrainie wojny, wyrabiają ręcznie ukraińskie pielmieni z mięsem i pierogi z serem. Te wyroby można nabyć w Drogini pod numerem 297.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *