14 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.07.2023)

9 lipca 2023 Uncategorized 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 14. niedzielę okresu zwykłego.

• we wtorek 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • w środę 12 lipca wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w czwartek 13 lipca wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w sobotę 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

3. Jutro, w poniedziałek 10 lipca, ok. godz. 10.00, przy naszym kościele na godzinny postój zatrzymają się, zmierzający na Jasną Górę, pielgrzymi z Trzemeśni. Chętnych do pomocy w ugoszczeniu pątników prosimy o przyniesienie jutro do altany na godz. 8.30 ciasta, owoców, napojów. Do skrzynki na prośby do MB Nieustającej Pomocy, znajdującej się przy wejściu do kościoła, można wrzucać intencje, które Pielgrzymi zabiorą na Jasną Górę. W tych intencjach będą się modlić na różańcu w czasie drogi.

4. W dniach 6-11 sierpnia br. po raz 43. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Grupa z naszego dekanatu wyruszy z Myślenickiego Sanktuarium 05.08.2023 r., po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą wyłącznie stacjonarnie w dniach 29.07-04.08.2023, po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w salce parafialnej przy ul. ks. Piotra Skargi 4 w Myślenicach oraz w dniu wyjścia pielgrzymki. Wpisowe dla uczestnika wynosi 100 zł. Dla osób do 16 roku życia 50 zł. Dzieci do lat 6 bezpłatnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl oraz na Facebooku: Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę Wspólnota V Grupa I Myślenice.

5. W tym roku nie ma już wolnych intencji Mszy św. Można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

6. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców Gminy Myślenice do udziału w Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z Folklorem 2023. Główne wydarzenia zaplanowano w dniach od 14 do 16 lipca na scenie głównej zlokalizowanej na Rynku w Myślenicach, na której oprócz koncertów zespołów folklorystycznych biorących udział w Festiwalu, wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Szczegóły na plakatach, ulotkach i stronie internetowej.