15 NIEDZIELA ZWYKŁA (10.07.2022)

9 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 15. niedzielę okresu zwykłego.

• w poniedziałek 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • we wtorek 12 lipca wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w środę 13 lipca wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w piątek 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

4. Bóg zapłać za pomoc w przyjęciu w dniu dzisiejszym pielgrzymów z Trzemeśni wędrujących w dorocznej pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.

4. Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa myślenicka wyruszy 5 sierpnia br., po Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, o godz. 8.00. Zapisy na pielgrzymkę będą w Domu Katechetycznym (ul. Ks. Piotra Skargi Myślenice) 24 i 31 lipca po każdej Mszy św. oraz od 1 do 4 sierpnia w godz. od 18.30 do 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej sanktuarium.