15 NIEDZIELA ZWYKŁA (16.07.2023)

15 lipca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 15. niedzielę okresu zwykłego. Obchodzimy również wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel.

• we wtorek 18 lipca wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  • w sobotę 22 lipca święto św. Marii Magdaleny.

3. W piątek 21 lipca przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego, Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się – organizowany przez MIVA Polska – XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W jego ramach dziękujemy Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry oraz przez składane ofiary możemy pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego też za tydzień po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Do błogosławieństwa prosimy podjeżdżać od strony wejścia do zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzom pracujących na całym świecie.

5. W dniach 6-11 sierpnia br. po raz 43. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Grupa z naszego dekanatu wyruszy z Myślenickiego Sanktuarium 05.08.2023 r., po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą wyłącznie stacjonarnie w dniach 29.07-04.08.2023, po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w salce parafialnej przy ul. ks. Piotra Skargi 4 w Myślenicach oraz w dniu wyjścia pielgrzymki. Wpisowe dla uczestnika wynosi 100 zł. Dla osób do 16 roku życia 50 zł. Dzieci do lat 6 bezpłatnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl oraz na Facebooku: Piesza Pielgrzymka Krakowska na jasną Górę Wspólnota V Grupa I Myślenice.