Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (17.07.2022)

16 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 16. niedzielę okresu zwykłego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 18 lipca wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  • w piątek 22 lipca święto św. Marii Magdaleny;
  • w sobotę 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. Bóg zapłać za pomoc w przyjęciu w ubiegłą niedzielę pielgrzymów z Trzemeśni wędrujących w dorocznej pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.

4. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań za przyczyną Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się – organizowany przez MIVA Polska – XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W jego ramach dziękujemy Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry oraz przez składane ofiary możemy pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego też za tydzień po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Do błogosławieństwa prosimy podjeżdżać od strony wejścia do zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzom pracujących na całym świecie.

6. Świeca i jej światło ma znaczenie sakralne. Symbolizuje przede wszystkim Boga, który sam siebie nazwał Światłością Świata i w Chrystusie odkupił świat. Świeca jest także symbolem modlitwy zanoszonej do Boga. W naszym kościele pod chórem jest miejsce gdzie można kłaść zapalone świece, jako wyraz naszej modlitwy. Zachęcamy do tej pobożnej praktyki.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *