17 NIEDZIELA ZWYKŁA (24.07.2022)

24 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 17. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj rocznica urodzin abpa Marka Jędraszewskiego.

• w poniedziałek 25 lipca święto św. Jakuba, apostoła, a także wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących;
  • we wtorek 26 lipca wspomnienie świętych Joachima i Anna, rodziców NMP;
  • w piątek 29 lipca wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się – organizowany przez MIVA Polska – XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W jego ramach dziękujemy Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry oraz przez składane ofiary możemy pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Do błogosławieństwa prosimy podjeżdżać od strony wejścia do zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce w sobotę 30 lipca do godz. 10.00. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać nie wcześniej tylko w sobotę do wyznaczonej godziny na parkingu przed kościołem, obok kontenerów PCK. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków żyjących na Wschodzie (Ukraina, Białoruś, Kazachstan).