Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (06.08.2023)

5 sierpnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 18. niedzielę okresu zwykłego. Także dzisiaj przypada święto Przemienienia Pańskiego, a zarazem jest to pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • w środę 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w czwartek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w piątek 11 sierpnia wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic dziękują za udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

4. Dzisiaj wyrusza z Wawelu na Jasną Górę 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Łącząc się duchowo z pątnikami, polecajmy ich w naszych modlitwach.

5. W miesiącu lipcu na cele gospodarcze parafii złożono 6420 zł. W kaplicy mamy już nowy kamienny ołtarz, z płytą ołtarzową ze starego kościoła z Drogini. Za dwa miesiące w kaplicy wymienione zostaną okna, kaplica zostanie pomalowana, a ołtarz oświetlony. Po zakończeniu remontu będzie to kaplica Marki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie odbywać się będzie środowe nabożeństwo. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont kaplicy i potrzeby materialne parafii.

6. Istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki z parafii Luborzyca do Libanu w dniach od 15 września do 24 września br. Więcej informacji znajduje się na tablicach ogłoszeń.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.