2 NIEDZIELA ZWYKŁA (15.01.2023)

14 stycznia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 2. niedzielę okresu zwykłego. W parafii gościmy ks. Jerzego Gugałę z Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów. Ks. Jerzy głosi Słowo Boże, rozprowadza materiały misyjne oraz zbiera ofiary na dzieła misyjne Księży Pallotynów.

• we wtorek 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • w czwartek 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w sobotę 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

3. W poniedziałek 16 stycznia spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00, z kl. VII o godz. 16.45.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W dniach od 8 do 25 stycznia w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, prosić będziemy o zjednoczenie uczniów Chrystusa.

6. Nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach zapraszają wszystkich chętnych, a w szczególności seniorów – babcie i dziadków – na przedstawienie Jasełek, które odbędzie się 22 stycznia br., o godz. 15.00 w dolnym kościele w Osieczanach. Po zakończeniu przedstawienia będzie można złożyć ofiary na potrzeby osieczańskiej szkoły.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w Waszych domach, za składane ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby duszpasterzy, jak i dzieła prowadzone przez archidiecezję krakowską, UPJPII w Krakowie, Dom Księży Seniorów oraz misje. Bóg zapłać! Jeśli kogoś nie zastaliśmy po kolędzie, istnieje zawsze możliwość zaproszenia księdza, który kolędował w danym rejonie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Tadeusz Mleczek. Wieczne odpoczywanie…