Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA(04.09.2022)

4 września 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 23. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca września. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w czwartek 8 września święto Narodzenia NMP.

     

3. W czwartek 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Życzymy uczniom, gronu pedagogicznemu, całemu personelowi szkół w Osieczanach i Drogini obfitości łask od Boga i owocnej pracy.

4. Wydział Duszpasterski Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 16.00.

5. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że do 30 września 2022 r. trwa wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Osieczany w Gminie Myślenice w jej granicach administracyjnych. Wyłożenie dotyczy tylko terenu zabytkowego parku.

6. W miesiącu sierpniu na cele gospodarcze parafii złożono 2970 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii. Zakończył się remont wejścia i salki w dolnym kościele w Osieczanach. Koszt remontu, tj. wymiany okien, oświetlenia i malowania wyniósł 45421 zł. Jeszcze raz Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

 

7. Od 15 września do 23 września br. będzie można głosować na projekt rozbudowy placu zabaw przy altanie, przy plebanii, w Myślenickim Budżecie Obywatelskim. W naszym sołectwie zostało zgłoszone tylko jedno zadanie, więc do jego realizacji konieczne jest uzyskanie ilości ważnych głosów na poziomie 15% uprawnionych do głosowania. Głosować mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Głosowanie odbędzie się drogą elektroniczną oraz na papierowych kartach składanych do urn przed kościołem.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *