25 NIEDZIELA ZWYKŁA(18.09.2022)

18 września 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 25. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj przypada także święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. W modlitwach polecamy dzieci i młodzież naszej parafii. Również w dniu dzisiejszym obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

• we wtorek 20 września wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • w środę 21 września święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • w piątek 23 września wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Z tydzień, w niedzielę 25 września, naszą parafię z wizytą kanoniczną odwiedzi ks. bp Robert Chrząszcz.

4. W poniedziałek 19 września, w kościele w Osieczanach, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 16.00.

5. W sobotę 24 września do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zawita XIII Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Pielgrzymka ma charakter dziękczynny za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki tej modlitewnej wspólnoty.

6. Rozpoczyna się nabór na nowych ministrantów i do scholi. Zapraszamy dzieci chcące zaangażować się w służbę ołtarza i śpiew liturgiczny.

7. Do 23 września trwa głosowanie na projekt rozbudowy placu zabaw przy altanie, przy plebanii, w Myślenickim Budżecie Obywatelskim. Głosować mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną oraz na papierowych kartach składanych w dniu dzisiejszym do urn przed kościołem.

8. Sołtys oraz Rada Sołecka Wsi Osieczany serdecznie zapraszają na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 8 października 2022 o godz. 17.00 w budynku OSP w Osieczanach.