26 NIEDZIELA ZWYKŁA (25.09.2022)

24 września 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii z wizytą kanoniczną gości ks. bp Robert Chrząszcz. Prośmy Boga, aby wspólna modlitwa i biskupie błogosławieństwo umocniły naszą wiarę, nadzieję i miłość.

• we wtorek 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • w środę 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • w czwartek 29 września święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  • w piątek 30 września wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła;
  • w sobotę 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. We wtorek 27 września święto patronalne Szkoły Podstawowej im. Obrońców Warszawy w Osieczanach. Na mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla całej społeczności szkolnej w Osieczanach.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. O godz. 6.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

5. Również w sobotę 1 października rozpoczynamy modlitwę różańcową. W Osieczanach nabożeństwa różańcowe będą codziennie o godz. 17.15, po nabożeństwach o godz. 18.00 Msza św. W kościele w Drogini nabożeństwa różańcowe będą we wtorki i czwartki o godz. 15.30, po różańcu Msza św. Dzieci na nabożeństwach otrzymają kalendarz różańcowy, który będą uzupełnić. Zachęcamy do modlitwy na różańcu całe rodziny.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie
procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

I ołtarz: I Róża z Osieczan

II ołtarz: II Róża z Osieczan

III ołtarz: III Róża z Osieczan

IV ołtarz: I Róża z Drogini

V ołtarz: II Róża z Drogini.

7. Zapraszamy dzieci chcące zaangażować się w służbę ołtarza – ministranci i śpiew liturgiczny – schola.