27 NIEDZIELA ZWYKŁA (02.10.2022)

1 października 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 27. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca października. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. O godz. 17.00 rozpocznie się
procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe w Osieczanach będą codziennie o godz. 17.15, po nabożeństwach o godz. 18.00 Msza św. W kościele w Drogini nabożeństwa różańcowe będą we wtorki i czwartki o godz. 15.30, po różańcu Msza św. Dzieci na nabożeństwach otrzymają kalendarz różańcowy, który będą uzupełnić. Zachęcamy do modlitwy na różańcu całe rodziny.

• we wtorek 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w środę 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • w piątek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej.

3. W poniedziałek 3 października zapraszamy kl. VI, w ramach przygotowań do bierzmowania, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października. W czwartek,
w Drogini, Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, w Osieczanach, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00.

5. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Organizowany jest autokar z pl. Kilińskiego w Myślenicach. Wyjazd o godz. 8.00, powrót o godz. 16.00. Zapisy na tę pielgrzymkę w zakrystii.

6. Za tydzień, w niedzielę 9 października, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z kl. III, przygotowujące się do pierwszej komunii św., otrzymają poświęcone różańce. Również w przyszłą niedzielę, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych. Liczeni będą wierni obecni na Mszach św. i przystępujący do komunii św.

7. W miesiącu wrześniu na cele gospodarcze parafii złożono 4810 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

8. Sołtys oraz Rada Sołecka Wsi Osieczany serdecznie zapraszają na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w sobotę 8 października 2022 o godz. 17.00 w budynku OSP w Osieczanach.

9. Redakcja „Gościa Niedzielnego” wydała numer specjalny poruszający zagadnienie Bożego Miłosierdzia. Cena tego numeru to 12 zł.