Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

29 niedziela zwykła UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II(22.10.2023)

21 października 2023 Uncategorized 0

 

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy uroczystość św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za osobę i pontyfikat papieża Polska. Także dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Liczeni są wierni obecni na Mszach św. i przystępujący do komunii św. Również w tę niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W najbliższym tygodniu na nabożeństwach różańcowych modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w sobotę 28 października święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W ubiegłą niedzielę w XXIII Dzień Papieski złożono 3661 zł. Ofiary zostały przesłane do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież z małych miejscowości. Bóg zapłać.

4. Zakończone zostały prace remontowe w kaplicy kościoła w Osieczanach oraz na przykościelnym parkingu. Koszt remontu kaplicy to 56 900 zł, koszt remontu parkingu to 83 403 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na te prace, jak i na pozostałe potrzeby materialne parafii.

5. Po wielu staraniach Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Myślenicach ostatecznie przychylił się do wniosku parafii o udzielenie pozwolenia na użytkowanie budynku kościoła i plebani wraz z całą infrastrukturą. Bardzo dziękuję Panu Tomaszowi Rysiowi za doprowadzenia do szczęśliwego finału odbioru budynków parafialnych.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kościele można składać na „Wypominki za zmarłych”, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Przy rocznych prosimy o zaznaczenie godziny.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia