Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

3 NIEDZIELA ADWENTU (17.12.2023)

17 grudnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 3. niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – radujcie się. Tę radość mamy czerpać z bliskiego przyjścia Chrystusa. Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2. Spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek 19 grudnia od godz. 8.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Co pół godziny udzielana będzie komunia św.

3. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na roraty o godz. 6.30. Przed Mszą św. Godzinki do Matki Bożej i koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Za tydzień, w niedzielę, wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Będzie to zarazem 4. niedziela Adwentu. Msze św. będą sprawowaneo godz. 7.00, 8.30, 10.00 w Drogini, i o 11.30. W Drogini  Pasterka będzie o godz. 21.30, w Osieczanach o północy. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na „Fundusz Obrony Życia SOS”. Przeżywajmy ten dzień w duchu wdzięczności  Bogu i ludziom. W czasie wieczerzy wigilijnej odczytuje się fragment z Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzinach Jezusa, odmawia wspólną modlitwę, dzieli opłatkiem, spożywa uroczysty posiłek. Zadbajmy w tym dniu o atmosferę ciepła i życzliwości, która płynie z wiary w obecność przychodzącego do nas Jezusa.

5. Rodziców dzieci komunijnych z Osieczan i Drogini prosimy o pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki.

6. Zbliżają się święta. Przez uczynek miłosierdzia w ramach akcji krakowskiej Caritas możemy wesprzeć tych z naszych parafian, którzy potrzebują pomocy. Produkty żywnościowe oraz chemię gospodarczą można złożyć do kosza znajdującego się w kościele obok dekoracji adwentowej. Grupa charytatywna przekazane dary dostarczy przed świętami potrzebującym wsparcia parafianom.

6. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie złożono 2877 zł. Bóg zapłać. Ofiary zostały przekazane do kasy Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

7. We wtorek 19 grudnia społeczność szkoły w Osieczanach organizuje w Elhurcie, w godzinach od 7.00 do 14.00 kiermasz bożonarodzeniowy. Pozyskane środki będą wsparciem dla Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach.

8. Gmina Myślenice 6 stycznia 2024 r. organizuje na myślenickim rynku pokłon Trzech Króli. Tradycyjnie nasza parafia będzie reprezentować orszak króla afrykańskiego Baltazara.  Już dziś zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Kolor naszego orszaku to niebieski dlatego zachęcamy do przygotowania strojów w kolorze niebieskim bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej. Pod chórem można nabyć dodatki do strojów orszakowych.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia