3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024)

3 marca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca marca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

• w poniedziałek 4 marca święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca marca. W Drogini, Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

4. W piątek 8 marca, w ramach katechezy przygotowującej do sakramentu bierzmowania, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 17.15, zapraszamy uczniów z kl. VI.

5. Za tydzień, w 4. niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Artur Czepiel, archidiecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej. Mottem przewodnim rekolekcji będą słowa: „Pokaż mi swoją wiarę”. Program rekolekcji zostanie wywieszony na tablicach ogłoszeń, jak i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

5. W miesiącu lutym na cele gospodarcze parafii złożono 5180 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

6. Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej wyraża ogromną wdzięczność za wszelkie wsparcie, dzięki któremu nasza diecezjalna instytucja może prowadzić m.in. 45 placówek pomocowych, wspierać uchodźców wojennych, a także organizować pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych. Na działalność pomocową Caritas Archidiecezji Krakowskiej można przekazać 1,5% swojego podatku. Wszystkie przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc osobom potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Urząd Miasta i Gminy Myślenice uprzejmie przypomina, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową tylko do końca kwietnia można użytkować piece poniżej 3 klasy. Zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy na spotkanie z ekodoradcami Miasta i Gminy Myślenice w środę 6 marca o godz. 18.00, do Muzeum Niepodległości ul. Traugutta 11.