Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

3 niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022 r.

20 marca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Na mszach św. kazania głosi ks. Jacek Stryczek, znany społecznik, menager i inspirator, pomysłodawca m.in. Szlachetnej Paczki, czy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po mszach św. będzie można nabyć jego najnowszą książkę: „Droga przebaczenia”.
 2. W poniedziałek 21 marca br., o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z kl. VIII.
 3. W środę 23 marca br., po mszy św. o godzinie 18.45, spotkanie parafialnego Zespołu Charytatywnego.
 4. W piątek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 16.00 w Drogini i o 18.00. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia, w którym można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklaracje przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji znajdują się na stolikach pod chórem. W piątek też w ramach przygotowań do I Komunii św. na Drogę Krzyżową o godzinie 17.15 zapraszam dzieci z klas III wraz z rodzicami.

 5. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godzinie 11.30 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 6. Można jeszcze nabyć baranka na stół wielkanocny. Zebrane środki wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas.
 7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi. W tygodni spowiadamy pół godziny przed mszą św., a w niedzielę podczas mszy.
 8. Kontenery PCK ustawione na parkingu przed kościołem przeznaczone są wyłącznie na odzież. Stąd prośba, aby nie przynosić tam niczego innego i nie zostawiać przy tych kontenerach śmieci.
 9. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach
  Antoni i Danuta Topol, Aleksander Hujdus, Andrzej i Irena Funek, Tadeusz i Irena Kępa, Adam i Władysława Kowal, Roman i Zofia Pawłowscy, Czesław i Zofia Marcinek
  ; w Drogini
  Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus, Witold i Łucja Szlósarczyk.
 10. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiego dobra dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *