3 NIEDZIELA ZWYKŁA (22.01.2023)

21 stycznia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 3. niedzielę okresu zwykłego. W całym Kościele obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Dziękujemy Bogu za Słowa Życia przekazane nam w Biblii. Dzisiaj także nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach zapraszają wszystkich chętnych, a w szczególności seniorów – babcie i dziadków – na przedstawienie Jasełek, które odbędzie się o godz. 15.00 w dolnym kościele w Osieczanach. Po zakończeniu przedstawienia będzie można złożyć ofiary na potrzeby osieczańskiej szkoły.

• we wtorek 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • w czwartek 26 stycznia wspomnienie świętych biskupów Tymoteusz i Tytusa;
  • w sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W poniedziałek 23 stycznia spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 16.00.

4. Caritas prosi o pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie, które w swoim kraju doświadczają tego, co my znamy z opowiadań rodziców lub dziadków: ataków bombowych, strachu o życie, braku jedzenia, wody i energii. Aby mogli przeżyć i zostać w swoim kraju, potrzebują wsparcia. Jak pisał papież Franciszek w Orędziu na 6. Światowy Dzień Ubogich, „solidarność polega (…) właśnie na tym: Podzielić się tym, czego mamy niewiele, z tymi, którzy nic nie mają, tak, aby nikt nie cierpiał”. Szczegóły akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.

5. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice na spotkanie informacyjne o nowej odsłonie rządowego programu „Czyste Powietrze” – w czwartek 26 stycznia o godz. 17.30 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach, ul. Traugutta 11.

6. Klub Gazety Polskiej w Myślenicach zaprasza w poniedziałek 23 stycznia o godz. 19.00 do Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja w Myślenicach na spotkanie z cyklu rozmowy o Polsce z dr. Jarosławem Szarkiem, byłym Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.