31 NIEDZIELA ZWYKŁA (05.11.2023)

4 listopada 2023 Ogłoszenia parafialne 0

W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 31. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca listopada. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

• w czwartek 9 listopada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w piątek 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu modlimy się za ojczyznę w 105. rocznicę odzyskania niepodległości.

3. W poniedziałek 6 listopada będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 6 o godz. 16.00 oraz z kl. 7 o godz. 16.45.

4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, również te, które złożone zostały przy okazji wypominków. Dziękujemy młodzieży z klas 8 oraz ich rodzicom z Drogini i Osieczan za przygotowanie cmentarza w Osieczanach na Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać również tym, którzy opiekują się cmentarzem wojennym w Drogini. Dziękujemy za przekazane do kościoła kwiaty. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia listopadowych uroczystości.

5. W miesiącu październiku na cele gospodarcze parafii złożono 17300 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remonty i potrzeby materialne parafii.

6. Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Droginia serdecznie zapraszają mieszkańców miejscowości na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 9 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w budynku OSP w Drogini.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia