32 NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2023)

11 listopada 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 32. niedzielę okresu zwykłego. Dziś też przypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

• w poniedziałek 13 listopada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  • w piątek 17 listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w sobotę 11 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. W poniedziałek 13 listopada będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W środy w naszej parafii odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Najświętszej. Skrzynka na prośby i podziękowania znajduje się przy wejściu do kościoła.

6. W dniach od 17 do 19 listopada br. w Krakowie obchodzony będzie VII Światowy Dzień Ubogich. Spotkania odbywać się będą na Małym Rynku.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Anna Ślusarczyk. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia