Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023)

19 listopada 2023 Ogłoszenia parafialne 0

W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 33. niedzielę okresu zwykłego. Dziś też przypada VII Światowy Dzień Ubogich oraz wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • we wtorek 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • w środę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
  • w piątek 24 listopada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

3. We wtorek 21 listopada dzień swoich imienin obchodzi Pan Kościelny Janusz. Naszą wdzięczność za jego oddaną i gorliwą posługę w parafii, wyrażamy w modlitwie prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże na długie lata.

4. W niedzielę 26 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w całym Kościele obchodzony będzie diecezjalny Światowy Dzień Młodych. Obchody tego dnia w archidiecezji krakowskiej trwać będą przez cały weekend, a ich najważniejszym punktem będzie Msza św. w niedzielę o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego. Na te uroczystości zaproszeni są przedstawiciele grup młodzieżowych z całej archidiecezji. 

5. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, serdecznie zaprasza rodziców dzieci szkół podstawowych, zwłaszcza rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym, do bezpłatnego udziału w projekcie „Rodzina przede wszystkim! Budowa pozytywnej wizji rodziny, integracja oraz zapewnienie wsparcia w sytuacjach trudnych dla rodzin z terenów miejsko-wiejskich województwa małopolskiego.” Projekt, finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, zakłada wsparcie rodzin i ich poszczególnych członków w oparciu o pozytywną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Jest on całkowicie nieodpłatny dla uczestników. W Myślenicach warsztaty odbędą się w sobotę 25 listopada 2023 r., w godz. 10.00-14.00. 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia