34 NIEDZIELA ZWYKŁA (20.11.2022)

19 listopada 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w czasie której czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, okresu liturgicznego poprzedzającego Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Roraty będą do poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

• w poniedziałek 21 listopada wspomnienie Ofiarowania NMP;
  • we wtorek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wszystkim troszczącym się o śpiew liturgiczny w naszej parafii: panu organiście Danielowi, naszej scholi wraz z opiekunami, a także chórowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki;
  • w czwartek 24 listopada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

3. W poniedziałek 21 listopada dzień swoich imienin obchodzi Pan Kościelny Janusz. Naszą wdzięczność za jego oddaną i gorliwą posługę w parafii, wyrażamy w modlitwie prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże na długie lata.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli z racji Światowego Dnia Ubogich. Zebrane fundusze – 2017 zł 30 gr – w połowie przeznaczone będą na działalność parafialnej grupy charytatywnej, w połowie przekazane zostały na inicjatywy charytatywne prowadzone przez Archidiecezję Krakowską.