4 NIEDZIELA ADWENTU (18.12.2022)

18 grudnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentowego czuwania. W nim pomogą nam praktyki pobożne, jak: spowiedź, roraty, nowenna do Dzieciątka Jezus. Dziękujemy za udział w roratach, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy scholi i służbie liturgicznej. Ostatnie roraty będą w sobotę rano o godz. 6.30.

2. Stowarzyszenie „W lepsze jutro” i Zespół Placówek Oświatowych w Drogini serdecznie zapraszają dzisiaj na kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przy kościele. Dochód przeznaczony będzie na wspieranie rozwoju talentów przedszkolaków i uczniów tej placówki.

3. Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek 19 grudnia od godz. 8.00 do 10.00 oraz od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 19.00. Co pół godziny udzielana będzie komunia św. W wigilię będziemy spowiadać jeszcze po zakończeniu rorat do godz. 9.00 w dolnym kościele.

4. Rodziców dzieci komunijnych z Osieczan i Drogini prosimy o pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki. W Drogini we wtorek 20 grudnia, w Osieczanach w czwartek 22 grudnia.

5. W sobotę wigilia Uroczystości
Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ten dzień w duchu wdzięczności Bogu i ludziom. W czasie wieczerzy wigilijnej odczytuje się fragment z Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzinach Jezusa, odmawia wspólną modlitwę, dzieli opłatkiem, spożywa uroczysty posiłek. Zadbajmy w tym dniu o atmosferę ciepła i życzliwości, która płynie z wiary w obecność Jezusa przychodzącego do nas.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia uroczysta Msza święta – Pasterka, w Drogini będzie sprawowana o godz. 21.30, w Osieczanach o północy. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na „Fundusz Obrony Życia SOS”.

7. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia.

8. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się do akcji charytatywnej „Złote kule św. Mikołaja”, mającej na celu wsparcie dla ciężko chorych sióstr bliźniaczek.

9. 6 stycznia gmina Myślenice organizuje na myślenickim rynku pokłon Trzech Króli. Tradycyjnie nasza parafia będzie reprezentować orszak króla afrykańskiego Baltazara. Kolor wiodący naszego orszaku to niebieski, dlatego już dziś zapraszamy do przygotowania strojów w kolorze niebieskim, bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej. Z tyłu kościoła będzie można nabyć dodatki do strojów orszakowych.