4 NIEDZIELA ADWENTU (24.12.2023)

23 grudnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Obchodzimy zarazem wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. W Drogini  Pasterka będzie o godz. 21.30, w Osieczanach o północy. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na „Fundusz Obrony Życia SOS”. Przeżywajmy ten dzień w duchu wdzięczności  Bogu i ludziom. Z okazji świąt życzymy wszystkim parafianom i gościom zapatrzenia w betlejemską szopkę i zrozumienia, że Boga, który stał się człowiekiem, pragnie nas ubogacać swoimi darami – ufnością, serdecznością, miłością i spokojem. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

• w poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego;
  • we wtorek 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie;
  • w środę 27 grudnia święto św. Jana apostoła i ewangelisty;
  • w czwartek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, abyśmy mogli w naszej wspólnocie parafialnej przeżyć pięknie Święto Narodzenia Pańskiego. Jutro 25 grudnia po Mszy św. o godz. 11.30 wspólne kolędowanie. Zapraszamy.

4. Dziękujemy za ofiary złożone przy opłatkach i świecach Caritas, za dary żywnościowe składane dla potrzebujących parafian, za wsparcie „Funduszu Obrony Życia SOS” na Pasterce, również za wtorkowe datki na UPJPII w Krakowie, jak i ofiary składane na potrzeby parafii, przekazywane w kopertach oraz na konto parafialne.

5. Tradycyjną wizytę duszpasterską – kolędę – rozpoczynamy 28 grudnia w Drogini. Plan kolędy dostępny jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. W uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, nasza parafia będzie uczestniczyć w pokłonie Króli na myślenickim rynku. Reprezentujemy orszak króla afrykańskiego Baltazara, dla którego kolorem wiodącym jest niebieski. Zachęcamy wszystkich do przygotowania strojów w kolorze niebieskim, bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej lub strojów jasełkowych. Pod chórem można nabyć dodatki do strojów orszakowych, a także zaopatrzyć się w kredę i kadzidło, które w Trzech Króli na każdej Mszy św. poświęcimy, aby później okadzić nasze mieszkania na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga oraz oznaczyć nasze domy na znak przyjęcia Chrystusa Zbawiciela do swojej rodziny. Zebrane ofiary przeznaczone będą na organizację Orszaku.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że 19 stycznia 2024 r. istnieje możliwość składania wniosków do sporządzonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Myślenice – Dolina Trzemeśnianki, obejmującego miejscowości Droginia, Łęki, Trzemeśnia, Poręba, Zasań. Jednocześnie informuję, że osoby, które do tej pory złożyły już wnioski nie muszą ich ponawiać. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Życzymy błogosławionej niedzieli, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia