4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2023)

18 marca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1.
Dzisiejszej niedzieli
w liturgii Kościoła przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu
„Laetare”. W liturgii tej niedzieli, na półmetku Wielkiego Postu, słyszymy wezwanie do radości, bo już niedługo będziemy przeżywać wielką radość ze świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

• w poniedziałek 20 marca uroczystość liturgiczna św. Józefa Oblubieńca NMP;
  • w sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 16.00 w Drogini i o 18.00. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia, w którym można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na Mszach św. będzie obrzęd uroczystych przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Deklaracje przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji znajdują się na stolikach pod chórem.

3.
W poniedziałek 20 marca o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z kl. VIII.

4.
W przyszłą niedzielę 26 marca wolontariusze Stowarzyszenia
Hospicyjnego „Bądźmy Razem” przeprowadzą przy kościele zbiórkę na terapię genową, kosztującą 10 mln zł, dla 10 miesięcznej Zosi Pająk ze Skawinek, chorującej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Zosia nie kwalifikuje się do refundacji terapii genowej, co postawiło jej rodzinę w rozpaczliwej sytuacji. Do tej pory zebrano ponad 6 mln zł. Lek można bezpiecznie podać do momentu osiągnięcia przez dziecko 13,5 kg wagi, a Zosia waży już 10 kg. Pomoc jest na wagę życia. Zbiórce towarzyszyć będzie również „festiwal ciast”. Ciasta można składać już w sobotę 25 marca w salce przy dolnym kościele w godz. od 16.00 do 18.00.

5. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniach od 27 do 30 marca w budynku Urzędu Miasta i Gminy Myślenice w pokoju nr 2, wejście od strony rynku, odbędzie się nabór wniosków do III edycji „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców”. Regulamin programu oraz wniosek z załącznikami do pobrania na stronie internetowej www.myslenice.pl lub papierowo w siedzibie urzędu. Decyduje kolejność zgłoszeń!