4 niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 r.

26 marca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

4 niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą „Laetare”. W liturgii tej niedzieli, na półmetku Wielkiego Postu, słyszymy wezwanie do radości, bo już niedługo będziemy przeżywać wielką radość ze świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. W poniedziałek 28 marca br., o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z kl. VII.
  3. W pierwszy piątek miesiąca Droga Krzyżowa w Osieczanach o 6.15 i po południu o 17.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna w intencji wynagradzającej Sercu Jezusa i za członków Straży Honorowej. Po Mszy wieczornej spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VIII. W Drogini Droga Krzyżowa o godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza św.
  4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Rano Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  5. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można składać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, a pozostałe produkty w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Także od przyszłej niedzieli prowadzona będzie zbiórka dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii. Potrzebne są m.in. konserwy, olej, mąka, cukier, kasza, herbata, kawa, słodycze, proszki do doprania, środki do sprzątania, kremy do rąk i twarzy. Mile widziani są nowi chętni do zaangażowania się w pracę Zespołu Charytatywnego.
  6. Zachęcamy do nabywania dodatku do „Gościa Niedzielnego” poświęconego św. Ojcu Pio oraz baranków na stół wielkanocny. Zebrane środki ze sprzedaży baranków wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas.
  7. Na tablicach ogłoszeń zamieszczone zostały informacje wojewody małopolskiego o finansowaniu pobytu uchodźców z Ukrainy.
  8. Bóg zapłać Różom Różańcowy oraz Maciejowi i Annie Batko za kwiaty, które już zostały posadzone oraz będą posadzone przy kościele i plebanii.
  9. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w OsieczanachJózefa Gajowska, Marc i Magdalena Labranche, Józef i Halina Braś, Paweł i Lucyna Nosal, Jarosław i Mariola Braś, Dawid i Monika Braś, Stanisław i Anna Swachta; w DroginiJózef i Irena Kęsek, Henryk Tomkiewicz, Piotr i Anna Snopkowscy.
  10. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiego dobra dla solenizantów tego tygodnia.