4 NIEDZIELA ZWYKŁA   (28.01.2024)

28 stycznia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 4. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj też przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.30 do Mszy wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o włączenie się w to nabożeństwo. Porządek adoracji wywieszony jest w gablotach oraz został zamieszczony na stronie internetowej parafii. Na Mszy o godz. 18.00 modlimy się za całą parafię oraz polecać będziemy Bogu wszystkich, których odwiedziliśmy po kolędzie. Natomiast o godz. 19.00, społeczność Szkoły Podstawowej z Osieczan – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wystawią jasełka w dolnym kościele w Osieczanach. Serdecznie zapraszamy.

• w środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  • w piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Na każdej Mszy poświęcone zostaną gromnice. Dzień ten przeżywany jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zbierane w czasie Mszy św. składki przeznaczone zostaną na zakony kontemplacyjne.

3. W poniedziałek 29 stycznia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 16.00.

4. W środę 31 stycznia o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W czwartek,w Drogini, Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, w Osieczanach, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.15, o godz. 7.00 Msza św. Po południu o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.15 nabożeństwo do Serca NMP i Msza św. o godz. 18.00.