Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

4 niedziela zwykła

2 lutego 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła

30.01.2022 r.

  1. Dziś 4 niedziela zwykła. Jutro jest dzień wspomnienia św. Jana Bosko, prezbitera, w sobotę św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  2. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Na każdej Mszy świętej poświęcimy gromnice. Dzień ten przeżywany jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego.Jesteśmy wdzięczni siostrom zakonnym i braciom za ich świadectwo życia wierne ślubom czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Złożone w tym dniu ofiary przekażemy na zakony kontemplacyjne. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. W Drogini Msza święta o godz. 16.00, przed Mszą świętą spowiedź. Na Mszy świętej wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z okazją do spowiedzi. Msza święta wieczorna w intencji wynagradzającej Sercu Jezusa i za członków Straży Honorowej. Po Mszy wieczornej spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VIII. Msza święta w Drogini o godz. 16.00, wcześniej możliwość spowiedzi.
  5. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.15 i po południu od 17.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Rano Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  6. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom troszczącym się w tym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Maria i Władysław Jaśkowiec, Grzegorz i Sylwia Szlósarczyk, Tadeusz i Halina Jaśkowiec, Piotr i Agnieszka Kurasz, Iwona i Marcin Czucha, Jadwiga Mleczek, Małgorzata i Bartłomiej Mleczek. W Drogini: Tadeusz i Izabella Drożdż, Adrian i Jadwiga Kusiak.
  7. Dziś o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta za wszystkich mieszkańców parafii, których domy zostały odwiedzone podczas tegorocznej Kolędy oraz także za nieobecnych w tym czasie. Niech wszystkim mieszkańcom Pan Bóg błogosławi na cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *