5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    (17.03.2024)

17 marca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Niedzielą Czarną”. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski należy zachować w naszym kraju, jak było dotąd, zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu.

• we wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

3. W piątek 22 marca od godziny 8.30 udamy się do chorych. Należy zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy z racji trzecich piątków miesiąca. Również w piątek 22 marca, w ramach katechezy przygotowującej do sakramentu bierzmowania, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 17.15, zapraszamy uczniów z kl. VIII.

4. Przyszła niedziela 24 marca, to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną.

5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć dni Świętego Triduum Paschalnego. W tygodniu spowiadamy pół godziny przed Mszą św., w niedziele podczas Mszy św. Dodatkowo spowiedź będzie w Wielki Wtorek 26 marca od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.

6. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Będzie je można składać w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

7. Prosimy o pomoc Panu Kościelnemu Januszowi w przygotowaniu kościołów na nadchodzące święta. W Osieczanach świąteczne sprzątanie będzie w sobotę 23 marca o godz. 8.00, w Drogini o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Zadbajmy o wygląd naszych świątyń.

8. Na stolikach z prasą są do zabrania broszury zawierające refleksje na temat Eucharystii. Teksty te pomogą nam w przygotowaniach do kongresu eucharystycznego, który w naszej archidiecezji rozpocznie się w Wielki Czwartek.

9. Ze spraw gospodarczych – w zakrystii zostały wymienione okna, trwają prace pielęgnacyjne zieleni przy kościele, za ostatnie dwa miesiące otrzymaliśmy fakturę za gaz opiewającą na 30 tys. zł. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o ofiary, aby można było wypłacić wszystkie zobowiązania ciążące na parafii.

10. Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Burmistrz Myślenic serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w Wielkanocnym Konkursie Palm, oraz Kiermaszu Wielkanocnym, które odbędą się w Niedzielę Palmową 24 marca na myślenickim Rynku od godz. 12.00.

11. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniach od 25 do 28 marca w budynku Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, w pokoju nr 2, wejście od strony Rynku, odbędzie się nabór wniosków do IV edycji „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców”. Regulamin programu oraz wniosek z załącznikami do pobrania na stronie internetowej www.myslenice.pl lub papierowo w siedzibie urzędu. Decyduje kolejność zgłoszeń.