5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.03.2023)

26 marca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1.
Dzisiejszej niedzieli
w liturgii Kościoła przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „Niedzielą Czarną”. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski należy zachować w naszym kraju, jak było dotąd, zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu.

2. W sobotę 1 kwietnia z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15 i po południu o 17.15 z wieczornym nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Rano Msza św. o godz. 7.00 w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

3. Przyszła niedziela 2 kwietnia, to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną.

4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć dni Świętego Triduum Paschalnego. W tygodniu spowiadamy pół godziny przed Mszą św., w niedziele podczas Mszy św. Dodatkowo spowiedź będzie w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia od godz. 16.00 do 18.00.

5. We wtorek 4 kwietnia od godziny 8.30 udamy się do chorych. Należy zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy z racji trzecich piątków miesiąca.

6.
W dniu dzisiejszym wolontariusze Stowarzyszenia
Hospicyjnego „Bądźmy Razem” przeprowadzają zapowiadaną zbiórkę na terapię genową dla 10-miesięcznej Zosi Pająk ze Skawinek, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Bóg zapłać za składane ofiary.

7. Caritas Archidiecezji Kakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też najuboższym, ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Bez wsparcia ludzi dobrej woli ta pomoc będzie niemożliwa.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w dniach od 27 do 30 marca w budynku Urzędu Miasta i Gminy Myślenice w pokoju nr 2, wejście od strony rynku, odbędzie się nabór wniosków do III edycji „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców”. Regulamin programu oraz wniosek z załącznikami do pobrania na stronie internetowej www.myslenice.pl lub papierowo w siedzibie urzędu. Decyduje kolejność zgłoszeń!

9. Bóg zapłać Różom Różańcowym oraz Maciejowi i Annie Batko za kwiaty, które już zostały posadzone oraz będą posadzone przy kościołach w Osieczanach i Drogini oraz plebanii.

10. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Od jutra w kaplicy kościoła, można składać produkty o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości, a pozostałe produkty żywnościowe w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

11. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w najbliższy piątek 31 marca. Msza św. na rozpoczęcie EDK odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej o godz. 20.00.

12. Jesteśmy zaproszeni do udziału w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 15 kwietnia br. Próba przed tym wydarzeniem będzie w sobotę 1 kwietnia br., o godz. 16.00 w Strażnicy OSP Droginia. Należy przynieść zamienne obuwie.

13. Prosimy o pomoc Panu Kościelnemu Januszowi w przygotowaniu kościołów na nadchodzące święta. W Osieczanach świąteczne sprzątanie będzie 1 kwietnia o godz. 8.00, w Drogini o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Zadbajmy o wygląd naszych świątyń.