5 niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022 r.

3 kwietnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Piąta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą „czarną”. W naszym kraju zachowany został zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca kwietnia. Na zakończenie mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach na Mszy św. wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

3. Od piątku 8 kwietnia do niedzieli 10 kwietnia przeżywać będziemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Andrzej Ziółkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Program rekolekcji zamieszczony jest na tablicach ogłoszeń oraz stronie internetowej.

4. W piątek 8 kwietnia od godziny 8.30 udamy się do chorych. Należy zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy z racji trzecich piątków miesiąca.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.30. Dzieci przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną.

6. Rodzice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się przy kościele w najbliższą niedzielę. Będzie można nabyć stroiki, ozdoby, palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły. Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy przygotowali świąteczne ozdoby lub je zakupią dziękujemy.

7. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. W kaplicy, w kościele, można składać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, a pozostałe produkty w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Równocześnie prowadzona jest zbiórka dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii. Potrzebne są m.in. konserwy, olej, mąka, cukier, kasza, herbata, kawa, słodycze, proszki do doprania, środki do sprzątania, kremy do rąk i twarzy. Spotkanie członków Zespołu Charytatywnego będzie w środę 6 kwietnia po mszy św., o godzinie 18.45.

8. W miesiącu marcu na cele gospodarcze parafii złożono 2430 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, Bóg zapłać.

9. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. Prosimy, aby następne sprzątanie między 11 a 13 kwietnia było przygotowaniem kościoła na święta. Prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanachkościół dolnyStanisław i Barbara Kępa, Stanisław i Jolanta Popek, Jan i Józefa Podmokły, Tomasz i Katarzyna Ćwiertniewicz, Andrzej i Kazimiera Dąbrowscy, Tadeusz i Małgorzata Gogól, Sławomir i Lucyna Lewandowscy;
pomieszczenia obok dolnego kościoła (salka katechetyczna z przedsionkiem, drzwiami i zakrystia dolna) – Płachta Lucjan i Krystyna, Piekarz Józef i Dorota, Piekarz Stanisława, Ryś Tomasz i Wioletta, Oramus Krystyna i Zbigniew, Kołodziejczyk Mieczysław;
kościół górny (Wielka Środa wieczorem)Włodarczyk Józef i Bernadeta, Rapacz Tadeusz i Magdalena, Tekieli Leszek i Jolanta, Podmokły Stanisław i Elżbieta, Banaś Mirosław i Anna;
zakrystia górna, klatka schodowa
Wojciech i Katarzyna Siuta, Kazimierz i Zofia Banowscy, Tomasz i Małgorzata Nosal, Andrzej i Anna Banowscy, Józef i Maria Kaczor, Stefan i Elżbieta Kania;
chór i pomieszczenia bocznePaweł i Halina Łętocha, Lucyna i Eugeniusz Ryś, Tadeusz i Anna Podmokły, Bartłomiej i Iwona Gryglak, Andrzej i Halina Popek, Stanisław i Irena Piekarz;
kościół górny (Wielka Sobota rano) – Stefan i Maria Jędrzejak, Stanisław i Barbara Salawa, Marian i Danuta Trytko, , Irena Kulka, Jan i Dorota Sukta, Dionizy i Barbara Pilch, Marian i Anna Podmokły;
kościół górny (23.04.2022) – Nosal Maria, Nosal Marek i Barbara, Wójtowicz Barbara i Stanisław, Wincenciak Bogdan i Marta, Kasprzycka Maria, Juszczak Józefa;
w DroginiRyszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy (sobota 09.04.2022);
Wielki Poniedziałek – Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy, Mariusz i Anna Dybeł, Halina i Wojciech Banaś, Magdalena Miksa, Witold i Anna Wawrzynek;
(23.04.2022) – Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli, Bartłomiej i Paulina Tokarczyk.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiego dobra dla solenizantów tego tygodnia.