Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA    (04.02.2024)

3 lutego 2024 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 5. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca lutego. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Po Mszy św. o godz. 11.30 do Mszy wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o włączenie się w to nabożeństwo. Porządek adoracji wywieszony jest w gablotach oraz został zamieszczony na stronie internetowej parafii.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • we wtorek 6 lutego  wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w sobotę 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3. W poniedziałek 5 lutego odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

4. W miesiącu styczniu na cele gospodarcze parafii złożono 9830 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

5. W niedziele 11 lutego gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2024 r. w cenie 15 zł. oraz egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Będą także Ewangelie dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

6. Bracia kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Serdecznie zachęcamy do udzielenia pomocy potrzebującym, ludziom ubogim w krajach afrykańskich, wśród których pracują misjonarze. Słodkie pączki można zamienić na lekarstwa, ciepły posiłek i szkołę dla dzieci. Za jednego pączka misjonarze kupią posiłki dla dwójki afrykańskich dzieci. Wpłat można dokonywać przez stronę www.pączek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.