6 niedziela Wielkiego Postu NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022 r.

10 kwietnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Punktem kulminacyjnym będzie Triduum Paschalne upamiętniające fundamentalne prawdy naszej wiary. Dziękuję ks. prof. Andrzejowi Ziółkowskiemu za poprowadzenie rekolekcji, przygotowujących nas do owocnego przeżywania świąt zmartwychwstania Pańskiego.

2. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.. Od godz. 21.00 do 22.00 „Godzina Ogrojca” – adoracja poprowadzona przez Grupę Uwielbienia i Domowy Kościół.

3. W Wielki Piątek adorację Pana Jezusa w „Ciemnicy” rozpoczniemy od godz. 8.00. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia.
Wielkopiątkowa liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego, gdzie będzie całonocna adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 20.00. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Wielka Sobota
to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się przyjść na adorację Najświętszego Sakramentu. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Osieczanach od godz. 9.30 do 11.30 co pół godziny. W Drogini o godz. 12.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. W czasie Wigilii Paschalnej odnowimy przyrzeczenia z chrztu świętego. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu.

5. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Droginia),11.30 i 18.00. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą o godz. 17.30. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

6. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. będą sprawowane w porządku niedzielny o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Droginia), 11.30 i 18.00.

7. Rodzice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach zapraszają na kiermasz świąteczny, na którym można nabyć stroiki, ozdoby, palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły. Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy przygotowali świąteczne ozdoby lub je zakupią dziękujemy.

8. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. W kaplicy, w kościele, można składać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, a pozostałe produkty w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Równocześnie prowadzona jest zbiórka dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii. W Wielką Sobotę złożone dary zostaną przekazane potrzebującym.

9. Niech wydarzenia Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą w sercach miłość.