6 niedziela zwykła 13.02.2022 r.

12 lutego 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiaj 6 niedziela zwykła. W poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. W poniedziałek 14. 02. br. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca i dzień Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 17.15 z modlitwą różańcową, koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Wieczorem Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji rodzin. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.
  4. W sobotę 19. 02. br. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. – msza św. o godz. 18.00 i po mszy konferencja.
  5. Za tydzień w niedzielę zapraszamy, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 11.30 do mszy wieczornej. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o włączenie się w to nabożeństwo. Porządek wywieszony jest w gablocie oraz został zamieszczony na stronie internetowej.
  6. W tym tygodniu, w naszym dekanacie, będzie peregrynowała Ikona Świętej Rodziny – 16. 02. Myślenice parafia Narodzenia NMP, 17. 02. Trzemeśnia, 18.02. Zakliczyn, 19.02. Borzęta.
  7. Od lipca 2021 r. w budynku OSP w Drogini działa Centrum Aktywności Lokalnej. Zajęcia, spotkania dla społeczności lokalnej odbywają się w każdy wtorek od 13.00 do16.00. Harmonogram spotkań zamieszczony jest na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych w Myślenicach i w budynku OSP w Drogini.

7. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach –
    Monika i Jacek Stopka, Agnieszka i Aleksander Horab, Marzena i Krzysztof Horab, Małgorzata i Paweł Maślerz, Józefa i Stanisław Podmokły, Tomasz i Martyna Bury, Zbigniew i Maria Maślerz
    ; w Drogini – Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Łukasz Pastuszczak. „Wieczne odpoczywanie…”

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów tego tygodnia.