7 NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2023)

18 lutego 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 7. niedzielę okresu zwykłego. Po Mszy św. o godz. 11.30 do mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. O godz. 17.30 będą nieszpory. Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

2. W poniedziałek 20 lutego na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

3. W środę 22 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i pokuty, przygotowujący do obchodu Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 (w Drogini) i 18.00 będzie obrzęd posypania głów popiołem.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawianej w piątki w Osieczanach o godz. 6.15, 17.15 i 18.30 oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach odprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

5. W ubiegłą niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii złożono 5545,21 zł i 7 euro. Datki te zostały przekazane do krakowskiej Caritas. Bóg zapłać za wsparcie dotkniętych kataklizmem trzęsienia ziemi.

6. Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” z Wiśniowej niesie – m.in. w naszej okolicy – pomoc ciężko chorym dzieciom i dorosłym oraz ich rodzinom. Finansuje Podopiecznym turnusy i terapie rehabilitacyjne, leczenie oraz wspiera rodziny w trudnym doświadczeniu ciężkiej choroby. W tym roku Stowarzyszenie podejmuje w Lipniku, w powiecie myślenickim, budowę innowacyjnego ośrodka rehabilitacji neurologicznej dla dzieci i dorosłych, dlatego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku. Stowarzyszenie jest organizację „non-profit” tzn. działa nie dla zysku. Ulotki z nr KRS-u są do zabrania na stolikach z prasą.