Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  (26.05.2024)

25 maja 2024 Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tym dniu okres, w którym – wypełniając przykazanie kościelne – należy przyjąć komunię świętą wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 17.30, w ramach trwającego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; 
  • w czwartek 30 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  • w piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP;
  • w sobotę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3. W ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 zapraszamy uczniów z kl. VI w poniedziałek 27 maja, uczniów z kl. VII we wtorek 28 maja.

4. W czwartek 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy o godz. 10.00 w Osieczanach wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. O przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy mieszkańców z Dąbrowy I; drugiego – mieszkańców z Dąbrowy II i domów koło kościoła ; trzeciego – mieszkańców Pod Buliną i Brzyzków; czwartego – mieszkańców Centrum Wschód i Zachód. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami, zabierzmy feretrony i chorągwie. Prosimy rodziców, aby przeprowadzili z dziećmi próbę sypania kwiatów. W tym dniu w Krakowie centralna Procesja Bożego Ciała wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.

5. W naszej parafii codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w procesjach.

6. W sobotę 1 czerwca, z racji pierwszej soboty miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po południu o godz. 17.15 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 18.00.

7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach informuje, iż prowadzi nabór kandydatów na rodziny zastępcze, ze względu na wzrastającą w powiecie potrzebę tworzenia nowych rodzin zastępczych. Szczegółowe informacje na temat rodzicielstwa zastępczego można znaleźć na stronie internetowej www.pcpr.myslenice.pl oraz udzielane są bezpośrednio przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach, ul. Kazimierza Wielkiego 5, piętro II.

8. Dzisiaj w naszej parafii gościmy wolontariuszy z Misji Medycznej Doctors Africa. W ramach wolontariatu, lekarze specjaliści i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, niosą pomoc przy misjach katolickich w Tanzanii. Wolontariusze proszą o modlitwę w intencji Misji oraz wsparcie ich dalszych działań poprzez udział w zbiórce.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Zofia Wyrostek. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.