Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

12 czerwca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

(12.06.2022)

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego. W archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres, w którym należy przyjąć komunię świętą wielkanocną.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • we wtorek 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w piątek 17 czerwca wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. W czwartek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy krzyżu misyjnym – o jego przygotowanie prosimy mieszkańców Banowic Zachodnich; drugi przy plebanii – o przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców Banowic Wschodnich; trzeci przy figurze św. Floriana – o jego przygotowanie prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych; czwarty ołtarz będzie przy wejściu do kościoła – o przystrojenie tego ołtarza prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami, zabierzmy feretrony i chorągwie. Prosimy rodziców, aby przeprowadzili z dziećmi próbę sypania kwiatów.

4. Codziennie przez całą oktawę będą procesje eucharystyczne wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 17.30. Na procesje zapraszamy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijnie w strojach, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6. W sobotę 18 czerwca będzie parafialny dzień chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, których nie odwiedzamy z posługą sakramentalną w domach. Od godz. 8.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 9.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Ten sakrament, jak naucza Kościół nie jest ostatnim sakramentem, ale sakramentem umocnienia i uzdrowienia dla wszystkich, którzy chorują, czują się słabo. Jego przyjęcie jest wyrazem prawdy o powołaniu człowieka do wspólnoty z Bogiem w wieczności.

7.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI będzie w poniedziałek 13 czerwca o godz. 16.30.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodni w Osieczanach prosimy o to: Tomasza i Annę Urbanik, Ludwika i Bożenę Sukta, Przemysława i Paulinę Sukta, Dorotę Nosek, Krzysztofa i Barbarę Żak. W Drogini o posprzątanie kościoła prosimy: Stefana i Krystynę Światłoń, Pawła i Kamilę Włodarczyk. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *