Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA   (02.06.2024)

1 czerwca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy 9 niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. 

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; 
  • w piątek 7 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Bóg zapłać wszystkim za organizację i uczestnictwo w procesji eucharystycznej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w procesjach w oktawie Bożego Ciała, przed Mszą św. o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w najbliższy czwartek.

4. W czwartek przeżywać będziemypierwszy czwartek miesiąca czerwca. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, a o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Można też uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy”.

4. Ze względu na to, iż w trzeci piątek miesiąca, 21 czerwca, będzie zakończenie roku szkolnego, Ksiądz Proboszcz do chorych w Osieczanach z posługą sakramentalną uda się w najbliższy piątek 7 czerwca od godz. 8.30. Ksiądz Prałat odwiedzi chorych w Drogini w trzeci piątek miesiąca, tj. 21 czerwca.

5. W sobotę 8 czerwca w myślenickim sanktuarium maryjnym, zaplanowane jest dla okolicznych parafii, w ramach Kongresu Eucharystycznego, „Modlitewne Jerycho – adoracja”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do 21.00. Zapraszają organizatorzy.

6. Urząd Miasta i Gminy Myślenice przypomina wszystkim właścicielom budynków, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową nie można już użytkować kotłów na węgiel, drewno, itp. paliwa stałe poniżej 3 klasy oraz kominków, pieców kaflowych, trzonów kuchennych, kóz nie spełniających wymagań. W związku z tym, Burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na spotkanie informacyjne z ekodoradcami, które odbędzie się w najbliższą środę 5 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

7. W ubiegłą niedzielę na Fundację Doctors Africa zebrano 5280 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W miesiącu kwietniu na cele gospodarcze parafii złożono 3180 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Mieczysław Łętocha. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.