Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

FUNKCJONOWANIE PARAFII W CZASIE STANU EPIDEMII

2 kwietnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Czcigodni Parafianie!

Funkcjonowanie Parafii od 25 marca br. do odwołania

MSZE ŚWIĘTE
w niedzielę oraz w tygodniu odbywają się według normalnego porządku. Transmisja Mszy świętej z naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 1130 (link do transmisji https://parafiaosieczany.pl)
Proszę, aby na Eucharystię przychodziły tylko te osoby, które zamawiały intencję danej Mszy świętej w liczbie do 5 osób (intencje na stronie internetowej parafii https://parafiaosieczany.pl w zakładce intencje mszalne). Wszystkie nabożeństwa odprawiamy indywidualnie w naszych wspólnotach rodzinnych.

KOMUNIA ŚWIĘTA jest udzielana w czasie Mszy świętej, na rozpoczęcie i na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w każdym czasie w ciągu dnia po umówieniu się telefonicznym.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie od godz. 1700 do 1800 oraz od 2000 do 2100.

RÓŻANIEC codziennie godz. 2030. ( link do transmisji https://parafiaosieczany.pl )

UWAGA !!!

Ze względu na rozporządzenia Rządu w nabożeństwa może uczestniczyć do 5 wiernych. Konieczne jest więc zapisanie się na adorację telefonicznie pod numerem 795-458-422 lub indywidualnie w ciągu dnia listy są wystawione w kościele na ostatniej ławce. Kościół jest otwarty cały dzień.

SPOWIEDŹ odbywa się przed Mszą świętą lub można umówić się na spowiedź telefonicznie, na dowolny czas poza konfesjonałem, tak aby zachowana została bezpieczna odległość pomiędzy spowiednikiem a penitentem oraz dyskrecja sakramentu pokuty.

    W ciągu dnia istnieje możliwość przyjęcia komunii świętej po telefonicznym umówieniu się.

Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, w sprawach pogrzebu i posługi sakramentalnej chorym prosimy o kontakt telefoniczny. Codziennie odbieram pocztę elektroniczną.

Ze względów bezpieczeństwa w kościele nie ma wody święconej. Chętnych, którzy chcieliby mieć wodę święconą w domu proszę o przynoszenie własnych pojemników napełnionych wodą i podejście do księdza z prośbą o błogosławieństwo wody po Mszy świętej lub podczas adoracji w innym czasie po umówieniu się telefonicznym.

    Epidemia sprawiła, że nasze serca są rozdarte i wymagające. Pełne uleczenie i wypełnienie serca możemy znaleźć tylko w miłosierdziu Boga. Wraz z księdzem Piotrem zapewniamy o duchowej łączności z Wami w modlitwie osobistej i liturgicznej. Modlimy się o oddalenie epidemii i siłę ducha dla chorych i ciepiących oraz cierpliwość i nadzieję dla wszystkich służb na różnych frontach przeciwdziałania epidemii.

    Święty Wojciechu Patronie nasz, módl się za nami.

    Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

    Święta siostro Faustyno, módl się za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *