Grupa Uwielbienia

29 sierpnia 2017 Grupa Uwielbienia 0

Grupa Uwielbienia powstała w grudniu 2015 r. jako odpowiedź parafian na przeżywany rok miłosierdzia. Intencją grupy było uwielbienie Bożego Miłosierdzia poprzez uczestnictwo w trzecie piątki miesiąca w liturgii Mszy Świętej, modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiew przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

W pierwszą wspólną modlitwę uwielbienia włączyła się grupa Odnowy w Duchu Świętym z Myślenic wraz z Marysią Ziółkowską(Krawczyk), która została naszą animatorką muzyczną do wakacji 2016r. Opiekunem duchownym został ks. Michał Leśniak – co miesiąc przewodniczy mszy świętej, kieruje do nas Słowo Boże i prowadzi modlitwę, ucząc nas wdzięczności  wobec działań Pana Boga w naszym życiu. Wraz z zakończeniem roku miłosierdzia nabożeństwa uwielbienia zostały przeniesione na pierwszy czwartek miesiąca.

Cieszy fakt, że w nabożeństwach tych bierze udział coraz więcej parafian – tych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przygotowanie Godziny Uwielbienia i tych, którzy przychodzą, by poprzez modlitwę oddać cześć Bogu i powierzyć się Jego Miłosierdziu.