Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2017)

3 grudnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

W okresie Adwentu Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane codziennie o godz. 630. Przed Roratami o godz. 550 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci NMP, a następnie o godz. 620 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia Tegoroczne Roraty przeżyjemy pad hasłem „STRAŻNIK SKARBÓW” Do udziału w roratach zapraszam wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci z lampionami.

Dziś o godz. 1600 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Od dziś można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy 6 zł., natomiast dużej 12 zł. Ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom w naszej parafii. Od przyszłej niedzieli w dolnym kościele będą opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ocieplenie plebanii.

W środę ( 6.XII.) wspomnienie św. Mikołaja. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek (7.XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 1800 Msza Święta, a po modlitwa uwielbienia.

W piątek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu o godz. 630, 830, 1600, 1800. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi codziennie od godz. 600.

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi przy kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Agata Piwowarczyk, Jan i Barbara Włodarczyk, Barbara Wójcik, Dorota Kwaśniak, Zdzisław i Bogusława Nieckarz, Agnieszka i Mariusz Nieckarz, Bronisław i Grażyna Pawlak, natomiast w Drogini rodziny: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *