Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I NIEDZIELA ADWENTU(1.12.2019)

1 grudnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Rozpoczynając Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny, któremu towarzyszy hasło: „Wielka tajemnica wiary”. Celem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na najbliższe trzy lata będzie pogłębienie znaczenia Eucharystii w życiu chrześcijańskim i troska o właściwe świętowanie niedzieli.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych Roratnich ku czci NMP, sprawowanych w tygodniu o godz. 630. Przed Roratami o godz. 550 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a następnie o godz. 620 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia Tegoroczne Roraty przeżyjemy pod hasłem „Pan jest blisko”. Podczas Rorat poznamy osobę sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa tysiąclecia. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich parafian i wszystkich proszę o przyniesienie lampionów. Niech znakiem naszej żywej wiary będą również duże lampiony zapalane wieczorem przed naszymi domami.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej oraz za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone przez Was ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi przy kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Michał i Anna Wierciak, Karol i Helena Przała, Aleksander i Kazimiera Kopp, Stefan i Maria Ambroży, Marcin i Katarzyna Muniak, Anna Batko, Wiesław i Elżbieta Batko, natomiast w Drogini rodziny: Piotr i Katarzyna Sładek, Bogdan i Joanna Słowakiewicz.

W czwartek (5.XII.) z racji I czwartku miesiąca o godz. 1600 Msza święta w Drogini, a w Osieczanach po wieczornej Mszy Świętej modlitwa uwielbienia i okazja do spowiedzi do godz. 2000

W piątek (6.XII.) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który uczy nas dobroci oraz dzielenia się sercem i miłością z innymi. Z racji I piątku od godz. 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 550 i wieczorem od 1700.W Drogini od 1530.

W sobotę (7.XII.) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę (8.XII.) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli parafii z Bodzanowa, których wspieramy w budowie kościoła.

Od przyszłej niedzieli Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na kolejne planowane inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *