Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I Niedziela WIELKIEGO POSTU(01.03.2020)

1 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża Franciszka z Orędzia na Wielki Post 2020 r.: „Również w tym roku Pan daje nam czas sprzyjający przygotowaniu się do świętowania z odnowionym sercem wielkiej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jest ona  niezwykle ważna w życiu chrześcijańskim osobistym i wspólnotowym. Myślą i sercem musimy stale powracać do tej Tajemnicy. Bowiem wzrasta w nas ona nieustannie, na tyle, na ile dajemy się wciągnąć jej dynamizmem duchowym i przystajemy na nią, dając odpowiedź wolną i szczodrą.(…). Dlatego w tym Wielkim Poście roku 2020 chciałbym przekazać każdemu chrześcijaninowi to, co już napisałem ludziom młodym w adhortacji apostolskiej Christus vivit: „Spójrz na rozpostarte ramiona ukrzyżowanego Chrystusa, pozwól się zbawiać zawsze na nowo. A kiedy idziesz wyznać swoje grzechy, mocno wierz w Jego miłosierdzie, które cię uwalnia na zawsze od wszelkiej winy. Kontempluj Jego krew przelaną z powodu tak wielkiej miłości i daj się przez nią oczyścić. W ten sposób możesz się nieustannie odradzać na nowo”(n 123).

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Drogini o 1530 a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. . Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego

Droga Krzyżowa w Osieczanach w piątek o godz. 615 i 2030 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 1715 dla dzieci. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 830 i o godz. 1645. W Drogini w piątek o godz. 1530, w niedzielę o 1500.

W środę (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, a po niej Msza święta.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam do przyjęcia sakramentu Pokuty, tak by cały Wielki Post przeżywać w stanie łaski uświęcającej.

W czwartek (5. III.) po Mszy świętej o godz. 1800 zapraszam na modlitwę Uwielbienia do godz. 2000. W tym czasie okazja do spowiedzi.

W sobotę (7. III.) z racji I soboty miesiąca zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Tomasz Stec. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Na Mszę świętą o godz. 830 zapraszamy młodzież z parafii, a o godz. 1130 dzieci.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Tadeusz Kęsek, Wojciech i Małgorzata Banowscy, Adam i Maria Przybył, Grzegorz i Anna Michalik, Ryszard i Stanisława Kurowscy, Ryszard i Jadwiga Łapa, Marcin i Małgorzata Siatka. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Gorąco dziękuję za włączenie się w projekt budowy studni na Madagaskarze z okazji 100-lecia urodzin świętego Jana Pała II. Mamy już zadeklarowaną połowę kwoty koszty budowy studni. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek. Obecnie Fundacja przygotowuje nowe projekty budowy, te przygotowane już są w realizacji, tak, że na realizację musimy poczekać do końca miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *