Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(18.02.2018)

16 lutego 2018 Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża Franciszka z Orędzia na Wielki Post 2018: „Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia”, który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem. Zachęcam przede wszystkim członków Kościoła, aby z zapałem podjęli drogę wielkopostną, czerpiąc wsparcie z jałmużny, postu i modlitwy. Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać.”

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Drogini o 1530 a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

Droga Krzyżowa w Osieczanach w piątek o godz. 615 i 1830 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 1715 dla dzieci. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 830 i o godz. 1645. W Drogini w piątek o godz. 1530, w niedzielę o 1500.

W środę (21.II ) o godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Andrzej Policht. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Na Mszę świętą o godz. 830 zapraszamy młodzież z parafii, szczególnie gimnazjalną, a o 1130 dzieci.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Rafał i Aneta Braś, Stanisław i Maria Braś, Jan i Maria Ralscy, Rafał i Małgorzata Ralscy, Władysław i Wanda Chrzanowscy, Krzysztof i Justyna Chrzanowscy. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *